>youtube sayfamız>>

Göynem dernekleri
Instagram sayfamız
youtube videoları

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Çekilin kenara!

Çekilin kenara!

Mesaj tarafından GÖYNEM Bir C.tesi 28 Şub. 2009 - 20:30

Çekilin kenara!

BEYŞEHİR-Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı yalanladı ama Beyşehir’de “Karayolları 36 ncı şube gidecek mi, gitmeyecek mi?” yönünde başlatılan tartışmalar devam ediyor.

Dün akşam BGRT’den yayınlanan Seçim 2009 programına ikinci kez konuk olan MHP Belediye Başkan Adayı Adil Bayındır’ın gündeminde de ilçe genelinde tartışma yaratan bu konu vardı. Programa, yaptığı seçim çalışmaları ile başlayan ve Beyşehir Birliği konusundaki değerlendirmelerine yer veren Bayındır, AK Partili yöneticilerin sataşma iddialarına da cevap verdi. “Ben onlara sataşmıyorum. Çamur at izi kalsın mantığı değil benim politikam. Ben bu memlekette çamuru kaldıran adamım, çamur atmam, çamuru kaldırırım., tarzım bu benim, çamuru ortadan kaldırır asfalt ya da parke yaparım ya da vatandaşımın ayağını çamura değdirmem. Ben Beyşehir’in çocuğuna çamur atmam, ha birilerine söylerim, birileri yalan söylerse, karşılığını söylerim ama birileri bekleyecek bugün, ona bir laf yok bugün, o biraz daha konuşsun, sataşmaya toptan cevap veririz ona. Günü var, bugün projelerimizi konuşalım diyorum.”dedi.

Programda sözü, 36 ncı şubenin Beyşehir’den gidip gitmeyeceği tartışmalarına getiren Bayındır, AK Parti İlçe Başkanı ve başkan adayının bu konuda alınganlık yaptığı görüşlerine yer verdi.

“Ama bazı şeyleri söylememiz lazım; biz onlara 36 ncı şubeyi soracağız, onlar takip edecek, eğer göndermiyorlarsa onları ilk tebrik eden ben olurum diyorum.”diyen Bayındır, yaptığı eleştirilerin adresinin Beyşehir’deki AKP yöneticileri ya da adayı olmadığına dikkat çekti. Bayındır, şöyle devam etti:

“ Ama 30 Mart’ta benimle beraber, kaderde görev olursa, onları davet edeceğiz, ‘buyurun’ diyeceğiz, gönderilirse, ‘var mısın Ankara’ya kadar yürümeye’ benim söylediğim bu.

BENİM ATTIĞIM TAŞ ONLARA DEĞİL…

Yani ben burada AKP’nin ilçe başkanı Nafiz Huğlu arkadaşımız 5-6 aylık ilçe başkanı. Benim o arkadaşımın geçmişiyle, AKP’nin buraya yapmadıkları ile ilgili şahsına bir lafım yok, onlara bir lafım yok benim.

Adayla ilçe başkanı bir çekilsinlen kenara, benim attığım taş onlara değil, önümde durmasınlar, çekilsinler, ben o Konya’dakilere söylüyorum; Hasan Angı’ya ve Harun Tüfekçi’ye söylüyorum, bu memleketin 23 bin oyunu alıp, Ankara’larda kendi yöresinin meselelerini gündeme getirenlere söylüyorum. Bu ayıp mı yanlış mı, niye ona sen cevap veriyorsun, bırak o cevap versin. Çekil sen, sen benim aramdan bir çık, sen söyleyemiyorsun, parti hiyerarşisi vardır, şu vardır bu vardır. Ama ben söylerim. Sen endişe etme, sana zararı olmaz.”

“BAŞBAKANI GETİREMEZ LAFIMI GÖTÜRÜN MALZEME YAPIN”

MHP Belediye Başkan Adayı Adil Bayındır, konuyla ilgili değerlendirmesini şöyle sürdürdü:

“Ben geçenlerde dedim ki, lafı gelmişken söylemem gerekiyor işte, bu şehir 2002’ye kadar Erbakanlar gördü, Özallar gördü, Demireller gördü, Mesut Yılmazlar gördü, Tansu Çillerler gördü, bir dünya bakan gördü, vekil gördü, ama maalesef, AKP döneminde, yani 2002’den 2009 yılına geliyoruz ve ben buradan sesleniyorum, değerli yetkililere ‘siz çekilin, iletin deyin ki, MHP’nin bir adayı var, başbakanı getiremezsiniz diyor’ deyin.

BEYŞEHİR-KONYA YOLU HANGİ STATÜYE GİRİYOR?

Götürün bunu malzeme yapın, gösterin onlara deyin, kaset de alın cd alın, ben bunu söylüyorum, 36 ncı şube diyoruz, ben inceliyorum, Karayolları niteliğinde vasfında bizim Beyşehir-Konya hangi statüye giriyor, Karayolları nezdinde Beyşehir- Konya il yoluna mı giriyor, devlet yoluna mı giriyor. Buradan soruyorum ve Seydişehir- Konya devlet yoluna mı giriyor, il yoluna mı giriyor.

Ben bunları sorarken bir şeyleri biliyorum. Bir şeyleri duyuyorum. Ve ben buradan bir şey daha soruyorum, bunu birlik adına söylüyorum, seçimleri bir yana koyalım, seçimi yapar Beyşehirli, buradan sesleniyorum, ilçe başkanı ve AKP yöneticilerine, diyorum ki ‘kardeşim, bizim 92 yılında plan değişikliği yaparak şu oto terminalinin olduğu yerden 60 metrelik hatta şu an sayın İzzet Taşçı’nın yanında bulunan bazı arkadaşlar, o gün benim meclis üyelerim, onlar iyi biliyorlar ve AKP’nin şu anki kadrolarında bulunanlar, bazı arkadaşlarımız çok iyi biliyorlar.

Beyşehir terminalinin üzerinden 60 metrelik bir kanal, Suğla’daki motopomp tesisleriyle, Avdancık’ın santralinin altından Çarşamba kanalına 2 nci bir su basma işlemi yapılacaktı ve ben bugün duyuyorum.

ŞİMDİLİK BÖYLE BAKALIM…

Kadastrodan şu an onunla ilgili, yine bir istikamet kaydırılarak daha doğrusu terminalin biraz daha üstüne çıkarılarak TOKİ ile terminal arasından şu an böyle bir hazırlığın olduğunu duyuyorum, ben duyuyorum, siz deyin ki ‘duymuyoruz’ ya da deyin ki, ‘yok böyle bir şey’ Allah razı olsun diyelim, 36 ncı şube yazısını eline almış ‘böyle bir işlem yapılmamaktadır” diyorlar. 30 Mart’ta yapılır derse ne yapacağız.

Bu şehir hepimizin, ben bunları söylerken o kardeşlerimizi üzmek adına söylemiyorum, yani yanlış bakmasınlar bu işe,bizi kötü göstersinler zarar yok, ama kendi Ankara ve Konya teşkilatlarına bunu iletsinler, ‘böyle bir adam var, böyle diyor’ desinler. Var bir pekiştirin hele, 36 ncı şube gitmeyecek diye, Hasan Angı’ya söyletin, il başkanına söyletin, bakana söyletin, hatta getirebiliyorsanız başbakana söyletin, diyorum ben. Kötü bir şey mi söylüyorum, 36 ncı şube gitmezse ben sevinmem mi, hep beraber seviniriz.

Ama 30 Mart’tan itibaren eğer bunu götürmeye kalkarlarsa, bu Adil Bayındır belediye başkanı olursa, sen Nafiz Huğlu kardeşimi de, aday arkadaşımızı da bütün AKP’li arkadaşlarımızı, bütün partileri toplayıp, o şubeyi göndertmem, onun önüne bir set çekerim, yani bunu anlatıyorum ben. Ha o da diyecek ki yazı geldi, ‘böyle bir şey yok’ şimdilik böyle bakalım.”

GÖLÜ DARALTMA PROJESİ…

Bayındır, programda “Beyşehir Gölü’nü daraltma” projesi olarak nitelendirdiği bir başka konuyu daha gündeme getirdi. İkinci bir kanal açılarak, gölden motopomplarla bu kanala su akışı yapılacağı yönünde hazırlıklardan söz eden Bayındır, Kadastro’dan bununla ilgili bir çalışma olup olmadığının öğrenilmesini istedi. Bayındır, “Suğla’nın üst noktasında iskelet halinde duran bir yer var, buradan motopompla bu açılması planlanan ikinci kanala su aktarılacağı yönünde çalışmalar var. Ben buna gölü daraltma projesi diyorum.”

ÖNCE YOLU DÜNYA STANDARDINA GETİRİN

Yaptığı eleştirileri siyasi malzeme olarak söylemediğini de konuşmasında dile getiren Bayındır, konuyu duble yollara da getirdi. Konya’nın birçok ilçesinin merkeze duble yollarla bağlı olduğunu, Beyşehir’in ise bundan mahrum kaldığını belirten Bayındır, Beyşehir-Konya yolu üzerinde yapılan kavşak konusunda ise şu eleştirileri yaptı:

“Ben bunları siyasi bir malzeme olarak söylemiyorum, sesleniyorum Konya-Seydişehir yoluna ayrılan parayı bir açıklasınlar, incelesinler,ben buradan söylemiyorum.

Ben bunları söylemeyim mi, ‘elimi tutma kolumu tutma güreşelim’. Ben onlara diyorum ki, “çekilin aradan siz , 13 milletvekiline diyorum, bunlara sesleniyorum, onlara diyorum ki, günah olur bir şehre. Beyşehir-Konya karayoluna dünya standartlarında bir kavşak yapmışsınız ama el insaf be kardeşim, yolu dünya standartlarında değil. Önce yolu dünya standardına getirin, ardından kavşağına standart hale getirirsiniz.”

Adil Bayındır, programda Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz’den, görevden ayrılmadan önce Belediye’nin mali durumu hakkında kamuoyuna ve kendilerine bilgi vermesini talep ettiklerini de dile getirdi. Bayındır, programın diğer bölümlerinde ise seçilirse hayata geçireceği projelerden söz etti.

http://www.beysehirgolgazetesi.comalintidir...
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 995

http://www.goynemliler.com