>youtube sayfamız>>


Göynem dernekleri
Instagram sayfamız
Vatandaşlar kandırılıyor Instgm11
youtube videoları
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Vatandaşlar kandırılıyor

Aşağa gitmek

Vatandaşlar kandırılıyor Empty Vatandaşlar kandırılıyor

Mesaj tarafından GÖYNEM Bir Perş. 31 Ara. 2009 - 0:05

Vatandaşlar kandırılıyor Ejsgj910

Vatandaşlar kandırılıyor

Su Arıtma Cihazı Satmak Uğruna Vatandaşlarımız Kandırılıyor
Beyşehir Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı ticari firmalar tarafından su arıtma cihazı satabilmek uğruna vatandaşların kandırıldığını bildirdi.


Beyşehir Belediyesi Su İşleri Müdürü Mustafa Parlar yazılı açıklamasında, bazı ticari firmaların su arıtma cihazı satabilmek için suyun içerisinde bulunan demir ve mangan gibi elementleri bir takım kimyasal reaksiyonlarla açığa çıkarıp içme suları kirliymiş gibi gösterdiklerini belirterek, vatandaşların bu kişilere kanmamasını istedi. Vatandaşların sadece ürün pazarlamak amacıyla kandırıldığını belirten Parlar, şunları kaydetti:

''Vatandaşlarımız şunu bilmelidir: Demir elementi kahverengi, mangan gri renktedir. Pazarlamacılar yaptıkları demoda, bir bardak suyu elektrotların elektrik enerjisiyle ısıtarak elektroliz yöntemiyle demirin açığa çıkmasını sağlıyorlar. Dolayısıyla kahverengi rengin açığa çıkmasını sağlayarak, kahverengi köpüklü görsel olarak hoş olmayan bir durumun ortaya çıkmasını sağlıyorlar. Bu durumdan etkilenen vatandaşlar, suyun kirli olduğuna kanaat getiriyor ve yıllarca içtikleri suyun kendilerine zarar vereceğini zannedip, olumsuz düşüncelere sevk oldukları gibi bilimsel olarak 'ters ozmos' yöntemi olarak bilinen suyun ayrışmasını sağlayarak saf su elde edilen cihazı da satın alıyorlar. Bu cihazlar sudaki insan vücuduna yararlı (özellikle gelişmekte olan çocuklar ve yaşlılar için gerekli) elementleri, kalsiyum, magnezyum, demir, vb tamamen sudan arındırıp saf su haline getirmekte, faydasının yanında suyu zararlı hale getirebilmektedirler. Bizler bu cihazın satışını engellemeye değil, pazarlama yöntemi olarak yanlış yapıldığının karşısındayız. Bundan dolayı vatandaşlarımızı bu konuda uyarmak istiyoruz" dedi.

Beyşehir Belediyesi Su İşleri Müdürü Mustafa Parlar yaptığı açıklamada Beyşehir halkına en kaliteli içme suyunu sunduklarını söyledi. Parlar açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "İçme Suyu Arıtma Tesisine pompalanan suyun kaskat havalandırıcıda oksijen kazandırılması ile demir ve mangan gibi bileşiklerin ayrıştırılması ile ön klorlaması yapılıp durultuculara alınmakta burada çökeltme işlemi yapıldıktan sonra hızlı kum filtrelerine alınıp burada filtreden geçirilerek perdeleme ve son klorlaması yapılarak halkımızın içme ve kullanma suyu olarak kullanıma sunulmaktadır. İçme suyu arıtma tesislerimizde hergün suyun tahlilleri yapılmakta olup daha sağlıklı su verebilmek için çalışılmaktadır. Ayrıca sağlık bakanlığı halk sağlığı birimlerimiz yaz döneminde her hafta periyodik olarak şehrimizin muhtelif yerlerinden su numuneleri alıp bakteriyolojik analizleri yapılmaktadır" dedi.


http://www.beysehirinsesi.com


GÖYNEMLiLER FORUM       GÖYNEMLiLER FORUM           GÖYNEMLiLER FORUM
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 950
Yaş : 51
Nerden : göynemliler
Kayıt tarihi : 16/01/09

http://www.goynemliler.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz

youtube videoları
Galeri


Vatandaşlar kandırılıyor Empty
arama
Özel Arama