>youtube sayfamız>>


Göynem dernekleri
Instagram sayfamız
Teknelere Bayrak Zorunluluğu Instgm11
youtube videoları
Kimler hatta?
Toplam 6 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 6 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Teknelere Bayrak Zorunluluğu

Aşağa gitmek

Teknelere Bayrak Zorunluluğu Empty Teknelere Bayrak Zorunluluğu

Mesaj tarafından GÖYNEM Bir Paz 24 Ocak 2010 - 15:07

Teknelere Bayrak Zorunluluğu 3769_1e40e26beb34f6e91695c38f2ecf4a23

Teknelere Bayrak Zorunluluğu
Beyşehir Gölü'ne açılan motorlu balıkçı teknelerinde bundan böyle Türk Bayrağı dalgalanması zorunlu hale geldi

Türkiye'nin önde gelen balık üretim merkezlerinden olan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda bulunan Balıkçı teknelerine Türk Bayrağı takma zorunluluğu getirildi. Balıkçılar ayrıca teknede avcı başı en az bir tane yeleği bulunduracak olabilir. Gece avlanmaya çıkacaklar ise teknesinde faal olarak aydınlatma sistemleri bulunduracak. Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erol Erdoğan, Türkiye'nin en büyük içsularından olan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda Avcılık faaliyeti yürüten balıkçıların uygulaması gereken yeni bir dizi tedbirlerin hayata geçirildiğini söyledi. Erdoğan, hayata geçirilen uygulamaların Beyşehir Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ekipleri tarafından denetleneceğini belirterek, "Yeni kurallara uymayanlara 360 lira olan para cezası, Beyşehir Gölü Milli Park statüsünde olduğu için 720 liralık cezai işlem uygulanacak" dedi.

YENİ UYGULAMALAR DA YÜRÜRLÜKTE

Beyşehir Gölü'ne açılan motorlu balıkçı teknelerinde bundan böyle Türk Bayrağı dalgalanmasının zorunlu hale geldiğini vurgulayan Erol Erdoğan, diğer uygulamalar hakkında şu bilgileri verdi: "Avcılık faaliyetleri için göle açılan tekne balıkçılarımızın vize işlemlerini Yenilemesi gerekiyor. VİZE İŞLEMLERİ 2 Yılda bir yenilendiğinden, vizelerin güncelliğini koruması gerekiyor. Yine bundan böyle her teknenin bir gemi adı olacak. Teknelerin bulunduğu limanlara göre, gemi adı Beyşehir 1, Kurucuova 1, Çiftlik 1 gibi yerleşim birimlerinin ismi ile başlayacak. Ayrıca, tüm teknelerin plakalarında değişikliğe gidiliyor. Daha önce 42 B. .. diye başlayan plakalar bundan böyle 42 BEY ... diye rakam ve harf grubuyla başlayacak. plakalar Yeni teknelere de basılacak. avcının Ruhsatı Her teknede, tekne Ruhsatı ve nüfus hüviyet cüzdanının fotokopisinin bulundurulması zorunlu olacak. "
Erol Erdoğan, avcıların güvenliği her teknede avcı başı en az 1 tane olmak üzere için Can yeleği bulundurulmasının da zorunlu olduğunu belirtirken, gece göle Açılacak teknelerde mutlaka aydınlatma sistemlerinin faal halde bulundurmasının zorunlu hale geldiğini anlattı.

BEYŞEHİR BELEDİYESİ LİMAN BAŞKANLIĞI OLDU

Öte yandan, Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erol Erdoğan, daha önce Antalya limanına bağlı olan Beyşehir Gölü'nün bundan böyle Beyşehir Belediye Başkanlığı'na bağlanmasının kararlaştırıldığını bildirdi. Beyşehir Belediyesi'nde bununla ilgili bir birimin oluşturulması için çalışmalara başlandığını belirten Erdoğan, daha önce noterden yapılan tekne devir-teslim ve satış işlemlerinin Beyşehir Belediyesi tarafından Belediye Başkanlığı makamında yapılacağını da belirterek, şu bilgileri aktardı: "Bundan böyle Göldeki ticari olan ya da olmayan özel TEKNELER de dahil Beyşehir Belediyesi'nden liman teknesi almak durumunda. Beyşehir Gölü'ne Hüyük ve Isparta gibi sınırı diğer ilçelerde faaliyet gösteren her türlü TEKNELER de Beyşehir Belediyesi Liman Başkanlığı'ndan ruhsat ve belge almak zorunda olacak. Yani golle ilgili tüm prosedürler Liman Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Gelecekte tekne kullanımı ile ilgili açılması planlanan seminer, kurs ve eğitim faaliyetlerini de Beyşehir'de oluşturulan Liman Başkanlığı yürütecek.
"

http://www.beysehirgol.com


GÖYNEMLiLER FORUM       GÖYNEMLiLER FORUM           GÖYNEMLiLER FORUM
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 950
Yaş : 51
Nerden : göynemliler
Kayıt tarihi : 16/01/09

http://www.goynemliler.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz

youtube videoları
Galeri


Teknelere Bayrak Zorunluluğu Empty
arama
Özel Arama