>youtube sayfamız>>


Göynem dernekleri
Instagram sayfamız
Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı Instgm11
youtube videoları
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı

Aşağa gitmek

Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı Empty Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı

Mesaj tarafından GÖYNEM Bir C.tesi 27 Mart 2010 - 2:35

Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı Osvlso10

Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı

Beyşehir İlçe Tarım Müdürlüğü, Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde makine ve ekipman alımları ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Beyşehir İlçe Tarım Müdürü Nurettin Karşıyaka açıklamada şunlara yer verdi. Tarım ve köyişleri bakanlığı tarafından yayımlanan kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi hakkında tebliğ (2010/5) 18 mart 2010 tarih ve 27525 sayılı resmi gazetede yayımlanmış olup tebliğ çerçevesinde aşağıdaki konularda başvurular yapılabilecektir. Anıza direkt ekim makinesi, Arıcılık makine ve ekipmanı, Balya makinesi, Basınçlı sulama sistemi kurulması, Canlı balık nakil tankı, Çayır biçme makinesi, Çeltik fide dikim makinesi, El traktörü, File sistemi kurulması, Biçer bağlar, Hububat harman makinesi, Lazerli tesviye aleti, Mısır hasat tablası, Mibzer, Motorlu tırpan, Pamuk toplama makinesi, Pancar söküm makinesi, Patates söküm makinesi, Pülverizatör, Rüzgar makinesi, Sap parçalama makinesi, Sap toplamalı saman makinesi, Silaj makinesi, Soğuk hava tesisatlı taşıma aracı, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Gübre dağıtma makinesi, Taş toplama makinesi, Diskaro-Goble, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesi, Koyun kırkma makinesi, Tambur Filtre şeklinde çiftçilerimiz başvuru yapabileceklerdir dedi.

Başvuracak kişi ve kuruluşlar

Bakanlık tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine veya Bakanlık tarafından oluşturulan diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olmak şartıyla; yukarıda belirtilen her bir mal grubu için başvuracak kişi ve kuruluşlara deyi nen İlçe Tarım Müdürü Nurettin Karşıyaka, gerçek ve tüzel kişiler, 29/6/1956 tarihli ve 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 22/4/1926 tarihli ve 818 sayılı Borçlar Kanununda tanımlanan kollektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, Tarımsal amaçlı kooperatif ve birlikler, v.b bunların üst birlikleri, bu maddenin birinci fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen kuruluşlar, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konuları ile ilgili yatırım konularına başvurabilirler dedi.

Hibe Desteği Oranı:

Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas mal alım tutarının %50 sine hibe yoluyla destek verilecek diyen Karşıyaka, (2) Mal alım tutarları piyasa rayiçlerini geçemez. Hibeye esas tutar gerçek kişiler için mal başına 50.000 TL ve tüzel kişiler için mal başına 100.000 TL' yi geçemez. Basınçlı sulama sistemleri başvurularında gerçek kişiler için 100.000 TL, tüzel kişiler için 200.000 TL'yi geçemez. Mal alım bedellerinin bu miktarı aşması durumunda aşan kısım başvuru sahibi tarafından ayni katkı olarak karşılanır. Başvuru zamanı olarak, bu Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan mal alım başvuruları, bu Tebliğin yayımı tarihinden başlayarak kırk beş (45) gün içerisinde il müdürlüklerine teslim edilir. Başvuruların hibe tutarı, illere tahsis edilen bütçenin altında kalması durumunda bu süre İl Müdürlüklerince otuz günü geçmeyecek şekilde bir defaya mahsus uzatılabilir. Başvuru son günü, tatil gününe denk gelmesi halinde takip eden ilk iş günü mesai bitimine kadar başvurular kabul edilir dedi.


http://www.beysehirinsesi.com


GÖYNEMLiLER FORUM       GÖYNEMLiLER FORUM           GÖYNEMLiLER FORUM
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 950
Yaş : 51
Nerden : göynemliler
Kayıt tarihi : 16/01/09

http://www.goynemliler.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz

youtube videoları
Galeri


Kırsal Kalkınma Destekleri Programı Açıklandı Empty
arama
Özel Arama