>youtube sayfamız>>


Göynem dernekleri
Instagram sayfamız
Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı Instgm11
youtube videoları
Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 182 kişi Perş. 15 Ara. 2016 - 15:23 tarihinde online oldu.

Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı

Aşağa gitmek

Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı Empty Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı

Mesaj tarafından GÖYNEM Bir Ptsi 28 Şub. 2011 - 1:08

Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı Lqks8t10

Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı

Mevlana kalkınma Ajansının Mali Destek Programları teklif çağrısı kapsamında Beyşehir Ticaret Odası, Beyşehir Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Ortaklığı ve Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksek Okulu iştirakiyle Mesleki İş Edinme Odaklı Aş İşlemeciliği Eğitim Projesi kapsamında düzenlenen kurs sona erdi.

Kursun sonunda Belediye İş Merkezinde bir sergi düzenlendi. Başarılı kursiyerlere sertifikalarının verildiği sergiye Kaymakam Cumali Atilla, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Garnizon Komutanı Bnb. Taner Başpınar, S.Ü. Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, S.Ü. Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ramazan Göral, Müftü Mustafa Tekin, Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, Emniyet Müdürü Nedim Özata, Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, daire müdürleri, oda ve dernek başkanları vatandaşlar ve kursiyerler katıldı.

Sergi açılışından önce bir konuşma yapan Beyşehir Ticaret odası Başkanı Salih Gül; 'Proje hazırlıklarımızı 15 Eylül 2010 tarihinde tamamlamış ve eğitim kursumuza 20 Eylül 2010 tarihinde başlamış bulunmaktayız. Beş ay süren kursumuzda yapı restorasyonu, tasarım, desen, geliştirme ve yontu teknikleri eğitimi verilerek taşa şekil vermeye ve bu alanda farlı sanatsal eserler ortaya çıkarmaya çalışmışlardır. İnşallah eğitim alan kursiyerlerimiz bölgemizin ihtiyacı olan taş işlemeciliğini daha da geliştirerek bölgemize yeni bir meslek dalı kazandırmış olurlar.

Başta Projemizi kabul eden Mevlana kalkınma Ajansımıza ve projemize katkı ve destekleri olan Beyşehir Kaymakamımız Cumali Atilla'ya, Belediye Başkanı İzzet Taşçı'ya İşletme Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş Hocamıza, Yüksek Okul Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Ramazan Göral Hocamıza, bu projemizin hazırlanmasında emeği geçen Meslek Yüksek Okulu Hocalarımıza Abdül Kadir Ünal, Şükrü Güven, Aytuğ Arslana, Selçuklu Mermer A.Ş.'ne Kasapoğlu Mermer Ltd.Şti.'ne Proje koordinatörümüz Tuğba Şener Hocamıza, kurs hocalarımız Mutluhan Taş, Anar Eyni, Tahir Kasımov, Tayfur Öztüke ve emeği geçen herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.' dedi.

Salih Gül'ün konuşmasının ardından bir konuşmada Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı yaptı. Taşcı konuşmasında; 'Ticaret Odamızın, kaymakamlığımızın ve meslek yüksek okulumuzun iş birliği ile Mevlana Kalkınma Ajansı Programı içerisinde taş işlemeciliği kursu sonlandı. Bu kısa zaman içerisinde güzel eserler çıkması çok sevindirici . Neden bu kadar önemli, Beyşehir Eşrefoğlu Beyliğinin Anadolu Selçuklularının izlerini taşıyan ve taş işlemeciliğinin son derece önemli olduğu bir bölge maalesef uzun bir dönem içerisinde bu el sanatı unutulmuş durumdaydı genç kardeşlerimizin bu işe heves etmesi sonucu çok güzel sanat eserleri ortaya çıktı. Önümüzdeki dönemlerde taşı daha çok kullanmak arzusu içerisindeyiz ve ümit ediyorum ki burada yetişmiş olan kardeşlerimiz ileride dönemlerde ustalar yetiştirecek ve Beyşehir'de gerçekleştireceğimiz projeler içerisinde taş işçiliğini daha fazla göreceğiz.' dedi.

http://www.beysehirinsesi.com


GÖYNEMLiLER FORUM       GÖYNEMLiLER FORUM           GÖYNEMLiLER FORUM
GÖYNEM
GÖYNEM
admin
admin

Erkek Mesaj Sayısı : 950
Yaş : 51
Nerden : göynemliler
Kayıt tarihi : 16/01/09

http://www.goynemliler.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz

youtube videoları
Galeri


Beyşehir, Taş İşlemeciliği Sergisi Açıldı Empty
arama
Özel Arama